فوت و فن های خرید پرده

فوت و فن‌های خرید پرده و معرفی بهترین وبسایت خرید آنلاین

خرید پرده برای خانه و استفاده از آن برای حفظ حریم خصوصی، زیبایی دکوراسیون و جلوگیری از ورود سرما و گرما، تاریخچه‌ای طولانی دارد. گفته می‌شود که استفاده از پرده به دوران مصر باستان و 3000 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. در آن دوران، مصریان از پوست حیوانات به عنوان پرده استفاده می‌کردند تا جلوی ورود نور یا سرما را بگیرند. امروز هم خرید پرده جدید یکی از مهم‌ترین کارهایی است که صاحبان خانه برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه خود و حفظ حریم خصوصی انجام می‌دهند. خوشبختانه در عصر ما، به لطف پیشرفت تکنولوژی و اینترنت، علاوه بر امکان خرید حضوری پرده، خرید آنلاین پرده نیز امکان‌پذیر شده است. اگر دوست دارید که بیشتر با فوت و فن خرید پرده پذیرایی و خرید پرده اتاق خواب و آشپزخانه آشنا شوید و ببینید که جدیدترین پرده را از کجا می‌توان تهیه کرد، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

تاریخچه کوتاهی از خرید پرده و استفاده از آن

این که پرده دقیقاً در چه سالی اختراع شده و انسان از آن استفاده کرده است، تا حدودی مبهم است؛ اما طبق شواهد، تاریخچه استفاده از پرده به دوران مصر باستان و حدود 3000 سال پیش بازمی‌گردد. در ابتدا مصریان باستان از پوست حیوانات به عنوان پرده روی درها استفاده می کردند؛ اما بعدها در ابتدا از منسوجات ریسیده شده از کتان و سپس از پشم، ابریشم و پنبه به عنوان پرده استفاده کردند. شواهدی که در مکان‌های حفاری شهرهای روم باستان، پمپئی و هرکولانیوم، و شهر یونان باستان اولینتوس یافت شده است نیز نشان می‌دهد که از پورتیرها (پرده‌هایی که روی درها یا درگاه‌ها آویزان می‌شدند) به عنوان جداکننده اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف خانه استفاده می‌شده است.

در مورد قرون وسطی هم باید گفت که شواهد زیادی مبنی بر استفاده گسترده از پرده در این دوران، حداقل برای استفاده از پرده روی پنجره‌ها، وجود ندارد. اما منطقی است که در قرون وسطی هم پارچه یا پوست حیوانات در سرتاسر درها برای حفظ حریم ایمن و گرم نگه داشتن اتاق‌ها استفاده می‌شده است. حتی ممکن است از پرده به عنوان جداکننده قسمت‌های مختلف خانه و اتاق‌ها هم استفاده شده باشد.

در قرن هفدهم، پنجره‌های شیشه‌ای در معماری خانه‌ها رایج‌تر شد. در این دوران پنجره‌ها نه تنها بزرگ‌تر شدند تا نور بیشتری وارد کنند، بلکه فضای خانه‌ها را نسبت به وجود درهای بزرگ، خصوصی‌تر می‌کردند. برای حفظ حریم خصوصی و گرما، آویزان کردن پارچه در جلوی پنجره‌ها رایج‌تر شد. این پرده‌ها بعدها با طرح‌ها و منسوجات زیبا کاملاً مجلل شدند.

در قرن هجدم، استفاده از پرده کرکره به طور گسترده رواج پیدا کرد، اما در کنار آن پرده‌های پارچه‌ای  با سبک‌های آراسته‌تر هم محبوبیت زیادی داشتند. این پرده‌های بزرگ اغلب از جنس ابریشم، با طرح‌های پیچیده و گل طراحی می‌شدند. همچنین تزیینات زیادی مثل قیطان، منگوله، کمان و حاشیه هم برای پرده‌ها وجود داشت.

در اواخر قرن نوزدهم، منسوجات وارد تولید انبوه شدند و صنعت چاپ و رنگرزی نیز به طور قابل توجهی بهبود یافت. این پیشرفت باعث شد تا در همه خانه‌ها پرده‌هایی با طراحی و بافت وجود داشته باشد. پرده‌های توری و حریر نیز در همین دوران معرفی شدند و راه را برای پرده‌های شفاف مدرن هموار کردند.

این روزها و در عصر ما، پارچه‌های مدرن و پرده‌هایی با مکانیزم‌های جدید وارد بازار شده‌اند که زیبایی بیشتری به خانه‌هایمان بخشیده‌اند. پرده دو مکانیزم، پرده شید، پرده آماده چاپی، پرده حریر کلاسیک، پرده ورتیکال یا ورتیلاین و پرده‌ برقی این روزها دکوراسیونی مدرن به خانه بخشیده‌اند و این امکان را به افراد داده‌اند تا به راحتی تقریباً هر سبکی از پرده را انتخاب کنند که به بهترین وجه با دکوراسیون آنها سازگار است. منسوجات پرده مدرن نیز راحت‌تر تمیز می‌شوند و دوام و ماندگاری بالاتری دارند. با خرید بهترین جنس پارچه پرده و مراقبت مناسب، می‌توانید تا سال‌ها از زیبایی پرده بهره ببرید.

چگونه بهترین خرید پرده را تجربه کنیم؟

اگر قصد خرید پرده را دارید، نکات زیر به شما کمک می‌کند تا بهترین خرید را تجربه کنید.

1.       برای خرید پرده، همیشه محل نصب را در نظر بگیرید

قسمتی از خانه یا اداره که می‌خواهید برای آن پرده خریداری کنید، اهمیت زیادی دارد. شما نمی‌توانید پرده‌های مناسب پذیرایی را برای آشپزخانه یا اتاق خواب بخرید. برای پذیرایی، باید پرده‌هایی را انتخاب کنید که حس خوشایند، شیک و شادی داشته باشند و در عین حال، اجازه دهند نور کافی از پنجره‌ها به داخل جریان یابد تا خانه بزرگ‌تر نشان داده شود.

اتاق نشیمن با یک پنجره فرانسوی بزرگ با پرده‌های مدرن و چند لایه مانند پرده ورتیکال یا حریر کلاسیک بسیار زیبا خواهد شد؛ اما شاید همین پرده مدرن برای پذیرایی، برای آشپزخانه و دکوراسیون آن مناسب نباشد.

برای اتاق خواب، باید پرده‌ای را انتخاب کنید که فضای مناسبی برای خواب و آرامش ایجاد کند. اگر می خواهید اتاق را به اندازه کافی تاریک کنید تا آرامش داشته باشید و بتوانید بخوابید، باید خرید پرده اتاق را به گونه‌ای انجام  دهید که نه خیلی تیره باشد و نه خیلی روشن. پرده‌های خیلی تیره اتاق را کوچک‌تر نشان می‌دهد. پرده کتان آماده چاپی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق خواب‌ هستند. پرده ورتیکال نیز برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن پیشنهاد می‌شود. پرده‌های با رنگ‌های روشن و طراحی‌های کارتون به عنوان بهترین پرده اتاق خواب کودک عالی هستند و انرژی مضاعفی به کودک می‌بخشند و او را به اتاق خواب خود علاقه‌مند می‌کنند. از آنجایی که این پرده‌ها، پرده ارزان محسوب می‌شوند، به راحتی با بزرگ شدن کودک و شروع نوجوانی، می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید و پرده مناسب اتاق نوجوان را خریداری کنید.

برای پرده آشپزخانه، علاوه بر این که دستتان در انتخاب پرده‌های پارچه‌ای باز است، می‌توانید پرده کرکره مخصوص آشپزخانه، شید ساده، پرده دو مکانیزم و پرده زبرا را نیز در نظر بگیرید. این پرده‌ها از این جهت برای آشپزخانه مناسب هستند که به راحتی تمیز می‌شوند به این دلیل است که تمیز کردن آنها بسیار راحت تر است و اگر به طور اتفاقی چیزی روی آنها بریزد، لک نخواهد ماند و بوی غذا نمی‌گیرند. در عین حال، این نوع پرده‌ها قابلیت اشتعال کمتری دارند.

2.      همیشه هدف خود را از خرید پرده را بدانید

نکته مهم دیگری که در هنگام خرید پرده باید به خاطر بسپارید، دانستن هدفتان از نصب پرده در خانه است. اگر می خواهید حریم خصوصی‌تان را حفظ کنید و خانه‌یتان به طور کلی از بیرون دید نداشته باشد و نور مسدود شود، باید پرده‌ای با پارچه ضخیم‌تر و سنگین‌تر بخرید. پرده مخمل یا پرده‌هایی که دارای آستر تیره هستند، برای شما مناسب خواهند بود. اما اگر دوست دارید که خانه نورگیر باشد و روشن به نظر برسد، باید به دنبال خرید پرده شفاف مانند پرده حریر کلاسیک باشید.

3.      آستردار بودن و بدون آستر بودن پرده را در نظر بگیرید

در بیشتر مواقع توصیه می‌کنیم که در زمان خرید پرده، یک آستر هم برای آن بخرید. آستر از پارچه اصلی پرده محافظت می‌کند. علاوه بر این، حجم و وزن پرده را بیشتر می‌کند و در نتیجه پرده را پُرتر نشان می‌دهد.

4.      همیشه به تراکم و ضخامت پرده توجه کنید

نکته مهم دیگری که در زمان خرید پرده باید در نظر بگیرید، میزان ضخامت پارچه پرده است. پرده‌هایی که تراکم کمی دارند، نمی‌توانند به طور موثر جلوی نور خورشید را بگیرند زیرا نازک و شفاف هستند. همان‌طور که اشاره کردیم، این نوع پارچه‌ها برای پذیرایی مناسب هستند. پرده‌‌های با ضخامت متوسط می‌توانند تا حدی جلوی نور خورشید را بگیرند در حالی که پرده ضخیم‌تر اجازه نمی‌دهد هیچ نوری عبور کند. پرده‌های ضخیم برای اتاق خواب و پذیرایی‌هایی ایده‌آل هستند که می‌خواهند حریم خصوصی بیشتر حفظ شود.

5.      در زمان خرید پرده، رنگ مناسب را انتخاب کنید

پرده‌ای که انتخاب کنید باید با سبک کلی خانه، به‌ویژه رنگ دیوارها، فرش یا کف خانه و سایر اثاثیه‌ها مطابقت داشته باشد. یک قانون کلی برای ترکیب پرده‌ها در اتاق وجود دارد که اگر یکی از عناصر خانه، بیشتر در چشم است و جلوه زیادی دارد، مثل دیوارهای پر رنگ یا کاغذ دیواری‌های طرح‌دار، و یا فرش و مبلمان با طرح شلوغ، بهتر است پرده‌هایی با رنگ خنثی و ساده انتخاب کنید. اما اگر رنگ دیوارها سفید یا کرم است و وسایل خانه رنگ خنثی دارند، پرده‌های طرحدار با رنگ‌های شاد می‌توانند جذابیت بیشتری به خانه بدهند.

6.      ترندهای روز را در زمان خرید پرده در نظر بگیرید

قبل از این که برای خرید پرده اقدام کنید، حتماً با کمی جست‌وجو، جدیدترین مدل‌های پرده را برای پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه شناسایی کنید و مدل جدید را با توجه به سبک خانه انتخاب کنید. از جدیدترین انواع پرده برای قسمت‌های مختلف خانه می‌توانیم به پرده‌های زیر اشاره کنیم:

 • پرده حریر کلاسیک
 • پرده ورتیکال
 • پرده برقی
 • پرده آماده کتان چاپی
 • پرده کرکره فلزی
 • پرده کرکره چوبی
 • پرده آماده مخمل چاپی
 • پرده شید ساده
 • پرده دو مکانیزم (پرده شب و روز)
 • پرده زبرا سایه روشن
 • پرده پلیسه

شما می‌توانید جدیدترین مدل‌های پرده را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت از فروشگاه “پرده گالری” به صورت اینترنتی یا حضوری خریداری کنید.

پرده زبرا

پرده آماده یا سفارشی؟ کدام یک را بخرم؟

پارامتر دیگری که در زمان خرید پرده و انتخاب آن اهمیت پیدا می‌کند، خرید پرده سفارشی یا خرید پرده آماده است. هر دو گزینه مزایای خود را دارند. اگر پرده سفارشی انتخاب کنید، می‌توانید آنها را با توجه به اندازه پنجره خود تغییر دهید تا ظاهری متناسب با خانه شما پیدا کند. خرید پرده سفارشی همچنین یک گزینه عالی برای پنجره‌های با مدل‌های خاص مانند پنجره‌های قوس‌دار و دایره‌ای است. در مقابل، اگر پرده آماده را انتخاب کنید، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد و مدل آن ساده و استاندارد است.

خرید پرده، آنلاین یا حضوری؟

در گذشته، اکثر مردم با توجه به نبود اینترنت و عدم پیشرفت تکنولوژی ناچار بودند تا تمامی خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. از خرید کوچک‌ترین لوازم خانه گرفته تا وسایل تزئینی مانند پرده همگی به صورت خرید حضوری انجام می‌شد. اما امروز با گسترش اینترنت و همچنین افزایش مشغله افراد، اکثر ما ترجیح می‌دهیم تا خرید خود را به صورت غیرحضوری انجام دهیم.

هر دو روش مزایای خاص خود را دارند. مزیت خرید حضوری این است که می‌توانید جنس پرده و مدل را از نزدیک ببینید و لمس کنید و از فروشنده مشورت بگیرید. اما این روش خریدی وقت‌گیر است؛ ماندن پشت چراغ قرمز، ترافیک و … با وجود مشغله‌های کاری، سخت و دشوار است. در خرید اینترنتی پرده می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز، در خانه یا در محل کار، پشت لپ تاپ یا گوشی بنشینید و ساعت‌ها مدل‌های مختلف پرده را ببینید و از دیگران مشورت بگیرید و در نهایت خرید خود را نهایی کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید آنلاین یا حضوری پرده بستگی به ترجیحات شخصی شما دارد. نکته مهم این است که چه خرید آنلاین انجام می‌دهید چه حضوری، حتماً بهترین و مطمئن‌ترین پرده فروشی را انتخاب کنید تا پرده باکیفیتی تحویل بگیرید و سال‌ها از آن لذت ببرید.

بهترین فروشگاه برای خرید پرده

پیدا کردن بهترین فروشگاه برای خرید پرده ضروری است. پرده فروشی باید مدل‌های جدید روز را ارائه دهد و محصولاتی که ارائه می‌دهد باکیفیت باشد و دوام بالایی داشته باشد.

پرده گالری، طیف گسترده‌ای از انواع پرده‌های اتاق خواب، پرده پذیرایی، پرده آشپزخانه و پرده اداری را هم به صورت حضوری و هم آنلاین ارائه می‌دهد. پرده‌هایی که در فروشگاه پرده گالری ارائه می‌شود از نظر نوع پارچه، رنگ، الگو، مدل و طول بسیار متنوع هستند. جدیدترین مدل‌های پرده را می‌توانید به راحتی و با بهترین قیمت از پرده گالری خریداری کنید. 

پرده گالری مرجع تخصصی عرضه و فروش انواع پرده سفارشی و آماده از جمله حریر، کتان، مخمل، ورتیکال، شید، کرکره و دیگر انواع پرده‌ها با بهترین و ماندگارترین کیفیت است. با پرده گالری، خرید پرده دیگر کار دشوار و سختی نیست، ما در کنار شما هستیم تا بهترین‌ها را انتخاب کنید.

مطالبی که شاید برای شما جالب باشند

رزین پرده چیست و چگونه بهترین های 2023 را انتخاب کنم؟

وقتی صحبت از خرید پرده یا انتخاب پرده خانه یا اداره می‌شود، شاید بعضی اصطلاحات برای ما ناآشنا باشند و ندانیم که دقیقاً چه کاربردی برای پرده دارند. یکی از این اصطلاحات پرکاربرد، رزین پرده است که برای تزئین به کار می‌رود. رزین در انتهای پرده قرار می‌گیرد و پایین پرده را به همان اندازه بخش بالایی آن ... Read more
همه چیز درباره گلدسته پرده، از انتخاب نوع٬ تا 6 نکته برای خرید

اگرچه خرید پرده و انتخاب بهترین و به روزترین مدل پرده کار سختی است و نیاز به در نظر گرفتن نکات مهمی دارد، اما خرید لوازم و تجهیزات جانبی پرده نیز به همان اندازه خرید پرده اهمیت دارد. انتخاب وسایل جانبی مناسب کمک می‌کند تا پرده زیباتر به نظر برسد و دکور اتاق شما نیز ... Read more
10 نکته در هنگام خرید پرده اتاق کودک

انتخاب پرده اتاق كودک؛ بایدها و نبایدها در زمان خرید برای اتاق کودک پرده بخرم یا شید؟ آیا می‌توانم برای اتاق کودک از ترکیب پرده با کرکره استفاده کنم؟ وقتی صحبت از انتخاب پرده اتاق کودک می‌شود، شاید کار کمی دشوار به نظر برسد، زیرا هم باید به ایمن بودن پرده برای اتاق کودک فکر ... Read more
نکات کلیدی انتخاب پرده اداری در سال 2023

انتخاب پرده اداری انتخاب پرده‌های مناسب هر فضا، کاری نسبتاً سخت و چالش برانگیز است. انتخاب‌ها باید بر اساس محل نصب پرده انجام شود. شما نمی‌توانید همان پرده‌ای را که برای پذیرایی خانه‌یتان استفاده می‌کنید، برای محل کار نیز به کار بگیرید. اگر به دنبال یک پرده مناسب برای اداره هستید و می‌خواهید خرید پرده ... Read more

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

برخی از محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

‏7روز هفته ،24ساعته
ضمانت اصل بودن کالا
پرداخت بصورت آنلاین
امکان تحویل سریع
ضمانت برگشت کالا