باید ها و نباید در زمان نصب پرده

بایدها و نبایدها درباره محل نصب پرده

144 بازدید بدون دیدگاه
()
خواندن این مطلب

یکی از فاکتورهای مهم زیبایی خانه و اتاق، پرده است. پرده‌ها علاوه بر حفظ حریم خصوصی و کنترل نور خانه، تاثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی دارند. خرید پرده زیبا و مهم‌تر از آن نصب صحیح آن می‌تواند ظاهر اتاق را آرامش‌بخش کند، سقف‌های خانه را بلندتر جلوه دهد و حتی خانه را بزرگ‌تر نشان دهد. اگر پرده به درستی نصب نشود، می تواند تاثیر معکوس داشته باشد. در این مطلب سعی داریم تا به بررسی نکات مهم در نصب پرده و بایدها و نبایدها درباره محل نصب پرده بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.


شما میتوانید برای طراحی دقیق بر اساس منزل و سلیقه خود با کلیک روی دکمه زیر٫ درخواست مشاوره و طراحی رایگان از تیم طراحان پرده گالری بدهید.


مختصری درباره مزایای نصب پرده در خانه

در مقاله اهمیت استفاده از پرده، در مورد مزایای نصب پرده صحبت کردیم. به طور خلاصه، نصب پرده مزایای زیر را به همراه دارد:

  1. پرده‌ها به فضا زیبایی می‌بخشند: پرده‌ها در انواع مختلف با سبک‌ها و طرح‌های متنوع عرضه می‌شوند. پرده‌های مدرن و پرده‌های کلاسیک می‌توانند به خوبی با دکور خانه شما ست شوند و زیبایی بصری ایجاد کنند. استفاده از پرده با رنگ‌های متضاد یا رنگ‌های یکنواخت با وسایل خانه می‌تواند جذابیت خانه را دو چندان کند. پرده‌ها روح خانه هستند و بدون آن‌ها زیبایی سایر مبلمان خانه نیز به چشم نمی‌آید.
  2. پرده، حریم خصوصی را حفظ می‌کند: یکی دیگر از مزایای نصب پرده در خانه، ایجاد حریم خصوصی است. همه ما در خانه و اتاق خود به حفظ حریم خصوصی نیاز داریم؛ نصب پرده، یک روش ساده و موثر برای جدا کردن فضای خانه خود از دنیای بیرون است! طبق متون قدیمی در مورد تاریخچه پرده، پرده‌ها ابتدا برای حفظ حریم خصوصی انسان و همچنین حفاظت از ورود سرما به خانه‌ها اختراع شدند. 
  3. پرده جریان نور به داخل خانه را کنترل می‌کند: یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در هنگام خرید پرده باید در نظر گرفت، کنترل نور است. چه بخواهید خانه خود را با پرده های ضخیم و دکور کلاسیک تزئین کنید چه با پرده‌های مدرن و مینیمال، حتماً باید میزان مورد نیاز نور را در خانه در نظر بگیرید. معمولاً برای پرده پذیرایی جنسی انتخاب می‌شود که امکان عبور نور را بیشتر کند و در نتیجه خانه را بزرگ‌تر نشان دهد و برای پرده اتاق خواب از پارچه‌های ضخیم‌تر استفاده می‌شود که نور کمتری به اتاق وارد شود و آرامش اتاق بیشتر باشد.
  4. پرده‌، ورود صدا را هم مسدود می‌کند: نصب پرده در خانه می‌تواند مقداری از سر و صدایی که از بیرون وارد اتاق می‌شود را هم فیلتر کند. البته در نظر داشته باشید که پرده نمی‌تواند همه صداها را مسدود کند، اما تا حدودی در مسدود کردن صدای بیرون تاثیرگذار است، به خصوص پرده‌هایی با پارچه ضخیم.

نکات مهم درباره محل نصب پرده

در مورد محل نصب پرده بایدها و نبایدهایی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بایدها درباره محل مناسب نصب پرده

  • چوب پرده را 10 تا 15 سانتی‌متر بالاتر از پنجره نصب کنید و یا آن را کاملاً نزدیک به سقف قرار دهید. هر چه میله بالاتر باشد، پرده بلندتر می‌شود و در نتیجه سقف نیز بلندتر جلوه داده می‌شود.
  • چوب پرده‌ای را خریداری کنید که عرض آن به اندازه کافی زیاد باشد تا وقتی پرده را روزها کنار می‌زنید، پنجره را نپوشاند و مانع عبور نور خورشید نشود. هر چه طول چوب پرده بیشتر باشد، پرده نیز فضای بیشتری برای کنار رفتن دارد و در نتیجه پنچره‌ها عریض‌تر و بزرگ‌تر نشان داده می‌شوند و خانه دلبازتر خواهد شد. فاصله استاندارد پرده از پنجره در هر دو طرف کناره‌ها، 10 تا 25 سانتی‌متر است. از آنجایی که پرده‌ها معمولاً در طول روز باز می‌مانند، اطمینان حاصل کنید که میله پرده حداقل 10 سانتی‌متر بیشتر از قاب پنجره کشیده شده باشد تا جمع کردن پرده در طول روز، مانع از عبور نور خورشید نشود.
  • در زمان اندازه‌گیری محل نصب پرده، اندازه‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که پارچه پرده به زمین برسد و بلند باشد. هرچه پرده‌ها بلندتر باشند (به استثنای چند مورد خاص)، شیک‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسند. با توجه به همین نکته است که بیشتر پرده‌های آماده بسیار بلند هستند و تا روی زمین می‌رسند. اگرچه بلندی پرده‌ها به عناصری مانند طول پنجره بستگی دارد، اما طبق یک قانون کلی، پرده‌ها زمانی که به کف زمین می‌رسند، پنجره را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند و در نتیجه خانه نیز بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر می‌رسد.

نبایدها درباره محل مناسب نصب پرده

  • میله پرده را مستقیماً بالای قاب پنجره قرار ندهید. این نکته به خصوص برای قسمت‌هایی از خانه که تنگ‌تر و کورتر است، صدق می‌کند. میله باید بالاتر قاب پنجره قرار بگیرد تا ارتفاع سقف بیشتر به نظر برسد. هر چه محل قرار گرفتن پرده‌ها به پنجره نزدیک‌تر باشد، سقف کوتاه‌تر به نظر می‌رسد.
  • از چوب پرده‌های با طول کم استفاده نکنید. کم عرض بودن چوب پرده باعث می‌شود که نتوانید پرده را به راحتی کنار بزنید و در نتیجه پرده‌ها قسمتی از پنجره را می‌پوشانند. چوب پرده باید 20 تا 30 سانتی‌متر طولانی‌تر از قاب پنجره باشد تا هم نور بیشتری وارد اتاق می‌شود، هم پنجره بزرگ‌تر به نظر برسد و هم پرده‌ها بدون این که در دو طرف جای کمی داشته باشند، کنار زده شوند.
  • از پرده های خیلی کوتاه استفاده نکنید. پرده‌های کوتاه باعث می‌شوند اتاق کوچک، دلگیر و ناخوشایند به نظر برسد. کوتاه بودن پرده‌ها باعث می‌شود که طول دیوارها کوچک‌تر دیده شود و در نتیجه اتاق هم کوچکتر به نظر برسد. باید از پرده‌هایی استفاده کنید که ارتفاع آن‌ها زیاد است و به زمین می‌رسد.

بهترین پرده فروشی برای نصب پرده در محل مناسب

نصب پرده شاید به ظاهر کار آسانی باشد، اما این کار نکات ریز و دقیقی دارد. بهتر است کار نصب را به یک فرد متخصص بسپارید تا با نصب پرده در محل صحیح، زیبایی بیشتری را در خانه‌یتان ایجاد کند. ما در پرده گالری در کنار شما هستیم تا با جدیدترین روش‌های روز زیباترین پرده‌ها را نصب کنیم. همچنین اگر در طراحی داخلی منزل تردید دارید و نمی‌دانید چه مدل پرده‌ای را نصب کنید، ما خدمات مشاوره طراحی داخلی برای خرید پرده را به صورت کاملاً رایگان به شما ارائه می‌دهیم تا خانه‌ای زیبا مطابق با استانداردهای روز برای شما به ارمغان بیاوریم.

مطالبی که شاید برای شما جالب باشند

رزین پرده چیست و چگونه بهترین های 2023 را انتخاب کنم؟

وقتی صحبت از خرید پرده یا انتخاب پرده خانه یا اداره می‌شود، شاید بعضی اصطلاحات برای ما ناآشنا باشند و ندانیم که دقیقاً چه کاربردی برای پرده دارند. یکی از این اصطلاحات پرکاربرد، رزین پرده است که برای تزئین به کار می‌رود. رزین در انتهای پرده قرار می‌گیرد و پایین پرده را به همان اندازه بخش بالایی آن ... Read more
همه چیز درباره گلدسته پرده، از انتخاب نوع٬ تا 6 نکته برای خرید

اگرچه خرید پرده و انتخاب بهترین و به روزترین مدل پرده کار سختی است و نیاز به در نظر گرفتن نکات مهمی دارد، اما خرید لوازم و تجهیزات جانبی پرده نیز به همان اندازه خرید پرده اهمیت دارد. انتخاب وسایل جانبی مناسب کمک می‌کند تا پرده زیباتر به نظر برسد و دکور اتاق شما نیز ... Read more
10 نکته در هنگام خرید پرده اتاق کودک

انتخاب پرده اتاق كودک؛ بایدها و نبایدها در زمان خرید برای اتاق کودک پرده بخرم یا شید؟ آیا می‌توانم برای اتاق کودک از ترکیب پرده با کرکره استفاده کنم؟ وقتی صحبت از انتخاب پرده اتاق کودک می‌شود، شاید کار کمی دشوار به نظر برسد، زیرا هم باید به ایمن بودن پرده برای اتاق کودک فکر ... Read more
نکات کلیدی انتخاب پرده اداری در سال 2023

انتخاب پرده اداری انتخاب پرده‌های مناسب هر فضا، کاری نسبتاً سخت و چالش برانگیز است. انتخاب‌ها باید بر اساس محل نصب پرده انجام شود. شما نمی‌توانید همان پرده‌ای را که برای پذیرایی خانه‌یتان استفاده می‌کنید، برای محل کار نیز به کار بگیرید. اگر به دنبال یک پرده مناسب برای اداره هستید و می‌خواهید خرید پرده ... Read more

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

برخی از محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

‏7روز هفته ،24ساعته
ضمانت اصل بودن کالا
پرداخت بصورت آنلاین
امکان تحویل سریع
ضمانت برگشت کالا