نحوه اندازه گیری پنجره برای خرید پرده

30 بازدید بدون دیدگاه
()
خواندن این مطلب

اندازه گیری دقیق و صحیح پنجره برای پرده

اندازه‌گیری صحیح پنجره برای نصب پرده اهمیت زیادی دارد. تناسب پرده و دقیق بودن اندازه‌ها تاثیر زیادی در زیبایی و شیک شدن خانه دارد. عدم اندازه‌گیری صحیح پنجره‌ها در زمان خرید پرده باعث کم شدن چین یا کوتاه شدن پرده می‌شود و در نهایت سبب می‌شود که هزینه‌ای که برای خرید پرده داشته‌اید، هدر برود و خانه زیبایی کافی را نداشته باشد. اگر دوست دارید که با نحوه اندازه گیری پنجره برای خرید پرده آشنا شوید، با ما همراه باشید تا روش صحیح متر کردن پرده را در این مطلب آموزش دهیم. 

لازم به ذکر است که پرده گالری خدمات اندازه‌گیری پرده را در محل به صورت کاملاً رایگان برای شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با انتخاب مدل مورد نظر خود، فرم درخواست برای اندازه‌گیری در محل را تکمیل نمایید.


راهنمای اندازه‌گیری ابعاد پنجره برای نصب پرده

کلیدی‌ترین نکته در فرآیند اندازه‌گیری ابعاد پنجره‌ها برای نصب پرده، دقت است. داشتن یک متر استیل نیز ضروری است زیرا مترهای پلاستیکی ممکن است به دلیل ثابت نبودن، اندازه‌گیری‌ها را نادرست انجام دهد شوند. همچنین به یک نردبان برای بالا رفتن و اندازه‌گیری ارتفاع و همچنین دفتری برای ثبت اندازه گیری‌ها نیاز دارید.

البته اگر بخواهید برای خرید پرده اقدام کنید، متوجه می‌شوید که پرده آماده نیز در فروشگاه‌ها با اندازه‌های استاندارد وجود دارد، اما راهنمای ما برایاندازه‌گیری پنجره برای پرده‌های سفارشی تهیه شده است. پرده‌های آماده در دو عرض ۱۴۰ سانتی‌متر و ۳ متر در بازار موجود هستند. 

برای اندازه‌گیری صحیح ابعاد پنجره برای نصب پرده، این نکات را به یاد داشته باشید.

1. ارتفاع پرده را در نظر بگیرید

قبل از هر کاری، ابتدا انواع پرده را در نظر بگیرید و پرده مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس به سراغ اندازه گیری بروید و کار را با اندازه‌گیری ارتفاعپرده شروع کنید. به طور کلی، ارتفاع پرده باید تا سطح زمین بیاید و یا کمی بیشتر باشد. حتی اگر پایین پرده پشت مبلمان آویزان می‌شود هم باید ارتفاع آن تا سطح زمین بیاید تا سقف بلند و خانه شیک‌تر به نظر برسد. پرده‌های بلند برای اتاق‌های پذیرایی، ناهارخوری و حتی اتاق خواب جذاب و زیبا هستند. 

اگر برای خرید پرده آشپزخانه در حال اندازه‌گیری پنجره هستید، می‌توانید ارتفاع پرده را کمی پایین‌تر از قاب پنجره در نظر بگیرید و پرده را کوتاه انتخاب کنید.

2. در مورد موقعیت چوب پرده تصمیم بگیرید

به طور کلی پرده‌ها باید هم بالاتر از پنجره‌ها آویزان شوند و هم پهنای آن‌ها بیشتر باشد. دلیل آن هم این است که بلند بودن و عریض بودن پرده باعث می‌شود که پنجره بزرگتر به نظر برسد و در عین حال، حداکثر نور هم به اتاق عبور داده می‌شود. با تعیین موقعیت مناسب چوب پرده، وقتی پرده را کنار می‌زنید، نور به خوبی وارد اتاق می‌شود و سالن روشن‌تر نشان داده می‌شود.

چوب پرده را 20 تا 25 سانتی‌متر بالاتر از قاب پنجره و همچنین از هر طرف پنجره 25 تا 30 سانتی‌متر بیشتر در نظر بگیرید. در اتاقی با سقف بسیار بلند، می‌توانید میله را حدود 30 تا 60 سانتی متر بالاتر از پنجره یا کمی پایین‌تر از سقف نصب کنید.

3. طول پرده‌ها را اندازه گیری کنید

احتمالاً شما هم دوست دارید بدانید که چگونه پرده ها را مانند یک طراح داخلی حرفه‌ای اندازه‌گیری کنید؟ اول از همه، به خاطر داشته باشید که همیشه باید چندین بار طول پنجره را اندازه‌گیری کنید تا اندازه‌ها دقیق شود.

اگر می‌خواهید ارتفاع پرده بلند باشد، از بالای چوب پرده تا 1 سانتی متر بالاتر از سطح زمین را اندازه بگیرید. 2.5 تا 8 سانتی‌متر دیگر به طول آن اضافه کنید تا بعد از دوخت، پرده کاملاً تا سطح زمین بیاید. این عدد را به عنوان طول پرده یادداشت کنید.

4. عرض پرده ها را اندازه گیری کنید

نحوه اندازه گیری پنجره برای خرید پرده، شامل اطلاع از نحوه اندازه گیری عرض پرده نیز می‌شود. اندازه‌گیری عرض پرده برای همه پرده‌های پارچه‌ایانجام که قرار است در طول روز آن‌ها را باز و شب‌ها آن‌ها را ببندید تا کل پنجره را بپوشانند، اما پرده‌های تزئینی که فقط برای زیبایی نصب می‌شوند نیازی به محاسبه در اندازه‌گیری ندارند چرا که قرار است ثابت در یک قسمت نصب شوند. برای اندازه گیری دقیق عرض پرده کافی است کل طول چوب پرده را اندازه گیری و سپس عدد آن را به خیاط پرده بدهید. با توجه به مدل و میزان پر بودن چین، این عدد بین 1.5 تا 3 ضرب می‌شود تا چین پرده تعیین شود.

اندازه گیری پنجره برای خرید پرده کار دشواری نیست اما به دقت زیادی نیاز دارد. توصیه ما در پرده گالری به شما این است که مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس درخواست اندازه گیری رایگان در محل داشته باشید تا متخصصان ما با اندازه‌گیری صحیح، بهترین و زیباترین مدل پرده را برای شما بدوزند.

روش اندازه گیری پرده
طریقه اندازه گیری پنجره

سوالات رایج در مورد نحوه اندازه گیری پنجره برای خرید پرده

چگونه بفهمم که چه اندازه پرده بخرم؟

اگر قصد خرید پرده آماده دارید، اندازه‌‌ها به صورت استاندارد در دو عرض ۱۴۰ سانتی‌متر و ۳ متر در بازار موجود هستند. اما اگر نیاز به اندازه‌گیری و سفارش پرده دارید، ارتفاع را از محل نصب چوب پرده تا سطح زمین با یک متر استیل اندازه گیری کنید و به عدد مورد نظر، 2.5 تا 8 سانتی‌متر دیگربیافزاید. برای عرض پرده نیز طول چوب پرده را اندازه گیری کنید و سپس عدد مورد نظر را در 1.5 یا 3 ضرب کنید تا چین پرده به دست آید. سه برابر برای پرده‌های حریر و کتان توصیه می‌شود. اگر پرده‌هایتان تزئینی است، تنها عرض پنجره کافی است و نیازی به ضرب عدد نیست.

عرض پرده‌ها چقدر باید بیشتر از پنجره باشد؟

عرض پرده‌ها باید دو تا دو و نیم برابر بیشتر از پنجره باشد تا بتوانید آن‌ها را در طول روز از دو طرف تا نور زیادی به اتاق وارد شود و وقتی که آن‌ها را می‌بندید، همچنان پر به نظر برسند.

عرض پرده ها برای پنجره 90 سانتی‌متری چقدر باید باشد؟

برای یک پنجره 90 سانتی متری، به پرده هایی با عرض نهایی حداقل 1.5 برابر عرض پرده نیاز دارید، اما برای بعضی مدل‌ها و پارچه‌ها، مثل پارچه‌های حریر، بهتر است پرده هایی با عرض دو برابر و حتی سه برابر عرض پنجره را انتخاب کنید تا چین بیشتری داشته باشد.

بنابراین، برای یک پنجره 90 سانتی، به دو پرده پانلی 90 سانتی هر کدام با عرض دو برابر نیاز دارید.

اندازه گیری پنجره برای خرید پرده

اندازه گیری پنجره برای پرده های زبرا، شید و دومکانیزم چگونه است؟

برای نصب پرده زبرا، شید و دو مکانیزم روکار کافی است اندازه عرض پنجره به اضافه اندازه دلخواه شما (8 الی 10 سانتی‌متر بیشتر از عرض پنجره) شود و اندازه ارتفاع پنجره + 10 سانتیمتر ارتفاع قاب فلزی + 3 الی 5 سانتی‌متر اضافی قسمت پایین پرده محاسبه شود. بهتر است ارتفاع پرده نیز از ارتفاع پنجره به اندازه 10الی 15  سانتی‌متر بیشتر باشد.

برای نصب زبرا، شید و دومکانیزم توکار، برای عرض پرده، ابتدا عرض 3 نقطه بالا، میانی و پایین قاب پنجره را اندازه بگیرید و بعد یک سانتیمتر از كمترین اندازه کم کنید و این عدد را به عنوان عرض پرده انتخاب کنید. برای اندازه گیری ارتفاع پرده، ابتدا ارتفاع 3 نقطه راست، میانی و چپ قاب پنجره را اندازه بگیرید و در نهایت بیشترین  اندازه را به عنوان ارتفاع پرده انتخاب کنید.

روش اندازه گیری ابعاد پرده عمودی (لوردراپه) چگونه است؟

برای نصب داخل قاب پنجره (توکار) اندازه عرض پرده برابر با عرض قاب پنجره در بالاترین نقطه و اندازه ارتفاع آن برابر با کمترین اندازه ارتفاع قاب پنجره است.

برای نصب لووردراپه خارج از قاب پنجره پرده (روکار) اندازه عرض پرده برابر با اندازه عرض پنجره به اضافه اندازه دلخواه (حداقل به اندازه ۱۰ سانتی متر بیشتر) و اندازه ارتفاع پرده برابر با اندازه ارتفاع پنجره به اضافه اندازه دلخواه (حداقل به اندازه ۱۰ سانتی متر بیشتر) است.

مطالبی که شاید برای شما جالب باشند

رزین پرده چیست و چگونه بهترین های 2023 را انتخاب کنم؟

وقتی صحبت از خرید پرده یا انتخاب پرده خانه یا اداره می‌شود، شاید بعضی اصطلاحات برای ما ناآشنا باشند و ندانیم که دقیقاً چه کاربردی برای پرده دارند. یکی از این اصطلاحات پرکاربرد، رزین پرده است که برای تزئین به کار می‌رود. رزین در انتهای پرده قرار می‌گیرد و پایین پرده را به همان اندازه بخش بالایی آن ... Read more
همه چیز درباره گلدسته پرده، از انتخاب نوع٬ تا 6 نکته برای خرید

اگرچه خرید پرده و انتخاب بهترین و به روزترین مدل پرده کار سختی است و نیاز به در نظر گرفتن نکات مهمی دارد، اما خرید لوازم و تجهیزات جانبی پرده نیز به همان اندازه خرید پرده اهمیت دارد. انتخاب وسایل جانبی مناسب کمک می‌کند تا پرده زیباتر به نظر برسد و دکور اتاق شما نیز ... Read more
10 نکته در هنگام خرید پرده اتاق کودک

انتخاب پرده اتاق كودک؛ بایدها و نبایدها در زمان خرید برای اتاق کودک پرده بخرم یا شید؟ آیا می‌توانم برای اتاق کودک از ترکیب پرده با کرکره استفاده کنم؟ وقتی صحبت از انتخاب پرده اتاق کودک می‌شود، شاید کار کمی دشوار به نظر برسد، زیرا هم باید به ایمن بودن پرده برای اتاق کودک فکر ... Read more
نکات کلیدی انتخاب پرده اداری در سال 2023

انتخاب پرده اداری انتخاب پرده‌های مناسب هر فضا، کاری نسبتاً سخت و چالش برانگیز است. انتخاب‌ها باید بر اساس محل نصب پرده انجام شود. شما نمی‌توانید همان پرده‌ای را که برای پذیرایی خانه‌یتان استفاده می‌کنید، برای محل کار نیز به کار بگیرید. اگر به دنبال یک پرده مناسب برای اداره هستید و می‌خواهید خرید پرده ... Read more

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

برخی از محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

‏7روز هفته ،24ساعته
ضمانت اصل بودن کالا
پرداخت بصورت آنلاین
امکان تحویل سریع
ضمانت برگشت کالا