8 نکته مهم برای سفارش پرده پذیرایی | پرده گالری

13 بازدید بدون دیدگاه
()
خواندن این مطلب

یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون خانه، پرده است. پرده با رنگ‌ها، سبک‌ها و بافت‌های متنوع خود می‌تواند فضای خانه را روشن یا تیره کند و یا سبکی آرام یا شاد به خانه ببخشد. اما وقتی نوبت به خرید پرده جدید برای خانه، به خصوص خرید پرده پذیرایی، می‌رسد، کار کمی دشوار می‌شود و نمی‌دانیم که در میان جدیدترین مدل‌های پرده کدام یک را بخریم یا سفارش دهیم. پرده پذیرایی باید به گونه‌ای انتخاب شود که زیبایی عناصر تزئینی دیگر مانند مبل، فرش و کاغذ دیواری‌ها و رنگ دیوار را زیباتر نشان دهد. اگر شما هم در سفارش پرده برای هال و پذیرایی خود دچار تردید هستید و نمی‌دانید که از بین انواع مختلف پرده‌های آماده یا سفارشی کدام یک را انتخاب کنید، نگران نباشید! ما در پرده گالری کنار شما هستیم تا چند نکته مهم برای سفارش پرده پذیرایی را یادآوری کنیم. همراه ما باشید.

چرا انتخاب پرده پذیرایی شیک و زیبا اهمیت دارد؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که وارد خانه یکی از دوستان یا آشناینتان شوید و احساس کنید که چقدر فضای خانه و چیدمان آن را دوست دارید. وقتی دقیق‌تر به خانه نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که طراحی خانه کاملاً ساده است اما نحوه انتخاب عناصر تزئینی مانند پرده‌ها به گونه‌ای است که سبکی جذاب را به وجود آورده است.

پرده‌ها، ابزار طراحی قدرتمندی هستند که می‌توانند ظاهر و حس خانه را به طور کامل تغییر دهند. این عنصر تزئینی که برای حفظ حریم خصوصی هم استفاده می‌شود، می‌تواند خانه را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان دهد، میزان نور ورودی به خانه را کنترل کند، سایر عناصر تزئینی خانه را چشمگیرتر کند. تمامی این موارد به انتخاب رنگ مناسب پرده، جنس و مدل آن بستگی دارد. به همین دلیل است که خرید یک پرده خوب و زیبا اهمیت زیادی دارد. این موضوع به خصوص برای قسمت اصلی خانه، یعنی هال و پذیرایی اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل است که باید در زمان خرید و سفارش پرده پذیرایی نکاتی را در نظر داشته باشید تا زیبایی خانه را دوچندان کنید. در ادامه به این نکات مهم اشاره خواهیم کرد.

سفارش پرده پذیرایی

نکات مهم در سفارش پرده پذیرایی

در زمان سفارش پرده آنلاین یا حضوری، موارد زیر را به یاد داشته باشید:

1.تفاوت بین پرده و کرکره را بدانید

انتخاب میان پرده و کرکره یکی از دو راهی‌ها برای مشتریان در زمان سفارش پرده است. اولین قدم برای انتخاب و سفارش پرده پذیرایی، درک این موضوع است که پرده را برای چه می‌خواهید و پذیرایی شما به چه چیزی نیاز دارد؛ معمولاً اکثر ما در زمان سفارش پرده پذیرایی، فقط تحت تاثیر زیبایی قرار می‌گیریم و وقتی پرده را نصب می‌کنیم متوجه می‌شویم آن کاربردی را ندارد که انتظار داشتیم.

بنابراین، قبل از اینکه بدانیم چگونه پرده و پرده را انتخاب کنیم، مهم است که تفاوت بین این دو مبلمان نرم را بدانیم. پرده، پارچه‌ای است که از مواد سبک ساخته شده و از میله‌های پرده آویزان می‌شوند؛ پرده علاوه بر زیبایی، برای حفظ حریم خصوصی هم در روز و هم در شب طراحی شده است و انتخابی عالی برای پذیرایی است. کرکره از مواد ضخیم‌تری ساخته شده که بیشتر به منظور جلوگیری از ورود نور خورشید استفاده می‌شود. زمانی که کرکره را بالا می‌برید یا کنار می‌زنید، داخل خانه کاملاً مشخص خواهد شد. کرکره‌ها بیشتر برای استفاده در اتاق خواب مناسب هستند و برای هال و پذیرایی بهتر است از مدل پرده‌های مدرن مانند پرده ورتیکال استفاده کنید.

2.پارچه مناسب را انتخاب کنید

یکی دیگر از مواردی که باید در زمان سفارش پرده پذیرایی در نظر داشته باشید، پارچه پرده است که نقش مهمی بر ظاهر خانه دارد. پارچه‌های پرده تنوع زیادی دارند؛ از پرده‌های کتان و پنبه گرفته تا پرده‌های ابریشمی یا مخمل، گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید که می‌توانید بر اساس سبک دیزاین پذیرایی‌تان، آن‌ها را انتخاب کنید. دو فاکتوری که باید در زمان سفارش پرده پذیرایی و انتخاب پارچه در نظر بگیرید عبارتند از:

  • مقدار نور آفتاب که می‌خواهید وارد خانه شود: هر چه پارچه پرده ضخیم‌تر باشد، نور کمتری وارد خانه می‌شود.
  • سبک خانه و دکور پذیرایی شما: پارچه پرده را بر حسب سبک کلاسیک یا اسپرت انتخاب کنید. پارچه‌های سنگین‌تر مانند مخمل مناسب پذیرایی‌های با چیدمان قدیمی‌تر و پارچه‌های شفاف‌تر مانند حریر کلاسیک، مناسب پذیرایی‌هایی با چیدمان ساده و مینیمال هستند.

سفارش پرده پذیرایی

3.به انتخاب رنگ پارچه در زمان سفارش پرده دقت کنید

انتخاب رنگ پارچه را می‌توان یکی از چالش‌برانگیزترین قسمت‌های سفارش پرده پذیرایی دانست. رنگ پرده باید با سایر مبلمان هماهنگ باشد. می‌توانید پرده‌ای با طیف رنگی یکسان با مبل و دیوارها خریداری کنید و با تضاد رنگی جذاب انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید خانه ظاهری آرامش‌بخش و دلنشین داشته باشید، رنگ پرده را در طیف رنگی وسایل دیگر خانه انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید طراحی داخلی پذیرایی به گونه‌ای باشد که روی پرده تمرکز داشته باشید، رنگی را انتخاب کنید که با مبلمان و دیوارها در تضاد باشد.

4.بین پرده‌های چاپی آماده یا پارچه‌های ساده انتخابی مناسب داشته باشید

علاوه بر رنگ پرده، طرح آن نیز در زمان سفارش پرده پذیرایی مهم است. برای انتخاب میان پرده چاپی آماده و پرده ساده باید به بقیه دکوراسیون پذیرایی نگاه کنیم. اگر همه وسایل رنگ یکنواختی دارند و بدون طرح هستند، سفارش پرده پذیرایی با طرح چاپی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان انتخاب طرح پرده باید در نظر بگیرید این است که طرح و رنگ آن‌ها با رنگ مبل و فرش ست شود. می‌توانید از طرح‌های غیرمعمول و الگوهای هندسی برای پذیرایی با چیدمان مدرن یا اسپرت استفاده کنید؛ پرده با طرح گل‌ به دکوراسیون کلاسیک و سنتی-مدرن می‌آیند.

5.با توجه به در و پنجره، طول ایده‌آل برای پرده را سفارش دهید

طول پارچه در زمان سفارش پرده پذیرایی بسیار مهم است. امروز، پرده‌های بلند که تا سطح زمین پایین می‌آیند، طرفدار بیشتری دارند. برای زیبایی بیشتر اتاق پذیرایی، می‌توانید پرده‌ای را انتخاب کنید که چند سانتی‌متر بلندتر از ارتفاع چوب پرده تا زمین است، تا پرده‌ها روی زمین قرار بگیرند و نمایی زیباتر ایجاد کنند. اما اگر بچه دارید، بهتر است پرده را چند سانتی‌متر بالاتر از زمین سفارش دهید.

6.عرض پرده را متناسب با در و پنجره‌ها اندازه بگیرید

عرض پرده در زمان سفارش پرده هال و پذیرایی مهم است.. عرض ایده‌آل پرده به عرض پنجره یا درب خانه شما بستگی دارد. یکی از راه‌های رسیدن به عرض ایده‌آل پرده، اندازه‌گیری قاب پنجره یا در و ضرب کردن آن در 2 یا 2.5 است.

سفارش پرده پذیرایی

7.پرده را بر اساس میزان نیاز به مراقبت انتخاب کنید

پارچه و جنس پرده تعیین می‌کند که چگونه باید آن را تمیز کرد و هر چند وقت یک بار نیاز به شستن آن‌ها وجود دارد. به طور کلی، تمام پرده‌ها و کرکره‌ها باید هر سه تا شش ماه یکبار شسته شوند. بعضی از پارچه‌های پرده نیاز به مراقبت بیشتری دارند و باید حتماً با دست و با ظرافت و دقت شسته شوند اما بعضی دیگر قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند.

اگر به دنبال پرده‌هایی هستید که دیرتر کثیف می‌شوند و شست‌وشوی آن‌ها راحت‌تر است، پارچه‌های نخی یا الیاف مصنوعی را انتخاب کنید. این پرده‌ها را می‌توان در ماشین لباسشویی شستشو داد؛ پرده‌های آستردار که پارچه آن‌ها ظریف‌تر است باید زودبه‌زود و با ظرافت شسته شوند.

علاوه بر این، در زمان سفارش پرده برای پذیرایی به یاد داشته باشید که تمامی پرده‌های پلیسه و چین‌دار، بدون در نظر گرفتن جنس پارچه، باید به خشک‌شویی سپرده شود. های پشمی، ابریشمی و شفاف هم باید در خشکشویی شست‌وشو شوند یا با دست، در آب سرد شسته شوند تا رنگ و شکل خود را حفظ کنند.

8.نحوه آویزان کردن پرده را در نظر بگیرید

حالا که با نحوه انتخاب جنس، طرح و رنگ پارچه برای سفارش پرده پذیرایی آشنا شدید، نوبت آن است که مدل آن را انتخاب کنید. پرده‌ها را می‌توان با مدل‌های مختلفی در خانه نصب کرد. مدل باید بر اساس همخوانی با سبک چیدمان خانه انتخاب شود. برخی ترجیح می‌دهند پرده را ساده و به صورت پارچه‌های افقی آویزان کنند و برخی دوست دارند که مدلی مثل والان‌دار یا پلیسه به پرده بدهند. کافی است قبل از سفارش، مدل مورد نظر خود را با فروشنده در میان بگذارید و از او مشورت بگیرید. سبکی که انتخاب می‌کنید به چیدمان پذیرایی بستگی دارد.

سفارش پرده پذیرایی آنلاین یا حضوری؟ کدام بهتر است؟

با توجه به گسترش اینترنت و افزایش انواع فروشگاه‌های اینترنتی، امروز بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا بیشتر خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند تا زمان کمتری را در رفت‌وآمد برای خرید صرف کنند. خرید پرده نیز از این قاعده مستثنی نیست و فروشگاه آنلاین پرده چند وقتی است که کار را برای این دسته از افراد آسان کرده است. اگر اهل خرید اینترنتی هستید و دوست دارید که به راحتی در خانه بنشینید و در حالی که قهوه یا چای میل می‌کنید، با حوصله انتخاب خود را انجام دهید، توصیه می‌کنیم که خرید آنلاین پرده را تجربه کنید. پرده گالری یکی از فروشگاه‌های آنلاین است که می‌توانید در میان تنوع زیادی از پرده‌های آن جست و جو کنید و با خیال آسوده  خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید و درب منزل تحویل بگیرید. این فروشگاه خدمات نصب پرده را نیز ارائه می‌دهد.

اما اگر ترجیح می‌دهید که به صورت حضوری خرید کنید و جنس پارچه را ببینید، می‌توانید به صورت حضوری سفارش پرده پذیرایی را انجام دهید. فروشگاه پرده گالری امکان خرید حضوری را نیز فراهم کرده و می‌توانید با حضور در فروشگاه، جدیدترین پرده‌ها را سفارش دهید.

هنگام سفارش پرده پذیرایی و هال، چه به صورت آنلاین چه حضوری، همیشه بهترین کار این است که بقیه دکوراسیون هال را در نظر بگیرید تا پرده‌ای زیبا و هماهنگ با چیدمان خانه را انتخاب کنید.

مطالبی که شاید برای شما جالب باشند

رزین پرده چیست و چگونه بهترین های 2023 را انتخاب کنم؟

وقتی صحبت از خرید پرده یا انتخاب پرده خانه یا اداره می‌شود، شاید بعضی اصطلاحات برای ما ناآشنا باشند و ندانیم که دقیقاً چه کاربردی برای پرده دارند. یکی از این اصطلاحات پرکاربرد، رزین پرده است که برای تزئین به کار می‌رود. رزین در انتهای پرده قرار می‌گیرد و پایین پرده را به همان اندازه بخش بالایی آن ... Read more
همه چیز درباره گلدسته پرده، از انتخاب نوع٬ تا 6 نکته برای خرید

اگرچه خرید پرده و انتخاب بهترین و به روزترین مدل پرده کار سختی است و نیاز به در نظر گرفتن نکات مهمی دارد، اما خرید لوازم و تجهیزات جانبی پرده نیز به همان اندازه خرید پرده اهمیت دارد. انتخاب وسایل جانبی مناسب کمک می‌کند تا پرده زیباتر به نظر برسد و دکور اتاق شما نیز ... Read more
10 نکته در هنگام خرید پرده اتاق کودک

انتخاب پرده اتاق كودک؛ بایدها و نبایدها در زمان خرید برای اتاق کودک پرده بخرم یا شید؟ آیا می‌توانم برای اتاق کودک از ترکیب پرده با کرکره استفاده کنم؟ وقتی صحبت از انتخاب پرده اتاق کودک می‌شود، شاید کار کمی دشوار به نظر برسد، زیرا هم باید به ایمن بودن پرده برای اتاق کودک فکر ... Read more
نکات کلیدی انتخاب پرده اداری در سال 2023

انتخاب پرده اداری انتخاب پرده‌های مناسب هر فضا، کاری نسبتاً سخت و چالش برانگیز است. انتخاب‌ها باید بر اساس محل نصب پرده انجام شود. شما نمی‌توانید همان پرده‌ای را که برای پذیرایی خانه‌یتان استفاده می‌کنید، برای محل کار نیز به کار بگیرید. اگر به دنبال یک پرده مناسب برای اداره هستید و می‌خواهید خرید پرده ... Read more

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

برخی از محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

‏7روز هفته ،24ساعته
ضمانت اصل بودن کالا
پرداخت بصورت آنلاین
امکان تحویل سریع
ضمانت برگشت کالا